Ako som spoznal maestra a prečo som mu dohodil pár kšeftov.

Na úvod musím povedať, že dosť dlhú dobu (možno aj pár rokov), som občas od niekoho počul slovo „Meliško“, ale nevedel som o čo sa jedná a tak som tomu nevenoval žiadnu pozornosť. To slovo som počul čoraz častejšie a tak mi nedalo zistiť si o čo ide. Hľadal som na internete, až som sa dostal k odpovedi na túto „záhadu“. Zistil som kto to je a vypočul som si nejaké nahrávky, ktoré už v tom čase boli na internete dostupné.

Lacko ako malý chlapec

Som za každú srandu a nadávky mi nerobia žiadny problém a tak sa mi maestro zapáčil a preto som spravil stránku, kde som sa snažil zhrnúť čo najviac informácii o ňom. Maestro ešte nebol taká celebrita ako bol neskôr a tak mu na miesto uznania chuligáni strkali do zámkov zápalky, nadávali mu na ulici a podobne. Obrat o 180° nastal až po tom, ako ho Jano Gordulič (z pošty pre teba) pozval do Bratislavy do svojej show Silné reči, kde maestro exceloval, stal sa známejší a ľudia si ho začali viac všímať a vážiť.

Maestro u Gorduliča 31.1.2012

Kedže moja stránka bola slušne navštevovaná a bol na nej aj kontakt na mňa, začali sa ľudia pýtať a žiadať o kontakt na maestra so zámerom, aby vystupoval aj na ich akciách. Ja som maestra ešte osobne nepoznal, ale kedže bolo pozvánok stále viac a som z mesta kde býval aj maestro, rozhodol som sa ho vyhľadať. Popravde, trocha som mal obavy ako sa maestro bude správať a ako zareaguje, kedže som z nahrávok vedel aký je vulgárny:)

Maestro pri dabovaní draka

A tak som sa jedného pekného dňa vybral maestra vyhľadať. Vedel som, že chodí do známej Prievidzskej krčmy Septima. Keď som tam prišiel, maestro tam akurát nebol. Spýtal som sa na neho čašníčky, povedal som jej čo je vo veci a ona mu zavolala na mobil aby prišiel, ak môže. Maestro to mal od domu do krčmy tak na dve – tri minútky peši a tak do pár minút prišiel. Zoznámili sme sa, navrhol mi tikanie a tak som mu všetko vysvetlil a sprostredkoval prvú účasť na akcii. Na moje prekvapenie bol maestro príjemný, dalo sa s ním normálne komunikovať a bol rád, že sa o neho ľudia začali viac zaujímať a ponúkať mu účasť na rôznych akciách. Maestro bol na invalidnom dôchodku a tak mu bola každá zarobená „koruna“ dobrá. Nikdy som s maestrom nepodpísal žiadnu zmluvu, naša spolupráca bola založená na kamarátstve a dôvere a to si maestro veľmi vážil. Za sprostredkovanie akcie som si účtoval zanedbateľnú sumu oproti tomu, čo dostal maestro. Takto som mu vybavil len niekoľko akcií. O maestra bolo vždy dobre postarané. Zabezpečný bol odvoz a dovoz, ochranka a občerstvenie. Maestro mi často telefonoval a rozprával zážitky z akcií, na ktorých som sa nezúčastnil.

Maestro na chate pri varení gulášu

Kedže ľudia vedeli kde býva, alebo kde by ho mohli zastihnúť, využívali to a brali ho aj na rôzne iné miesta a akcie o ktorých som nemal prehľad. Neraz sa mi maestro aj posťažoval na zlé podmienky, ktoré ho na takých akciách čakali. Vrchol bol keď nedostal to, čo mu bolo sľúbené pre rôzne výhovorky. Potešil som sa, keď mi maestro oznámil, že prestal piť alkohol a vydržal tak myslím dva mesiace. Cítil sa dobre, mal dobrú náladu a rozdával ju ostatným. Neskôr som sa dozvedel, že znova začal piť a to sa mu za krátky čas stalo osudným.

Maestro pri fotení v Tužine

Vďaka spolupráci s niekoľkými maestrovými fanúšikmi vzniklo niekoľko nezabudnuteľných fotiek a videí, ktoré nám budú maestra pripomínať. Medzi najznámejšie patrí nesporne DVD Ladislav Meliško Superstar, fotenie v Tužine, video zo ZOO Bojnice, zábery z bytu maestra, dabovanie draka, zábery z krstu dokumentu LMS, ako aj mnoho ďalšieho materiálu rôznych paródií, fotiek a zvukových záznamov. Maestrova hviezda bohužiaľ nežiarila dlho. Bol to skromný a v srdci čestný človek, ktorý vedel vyčariť úsmev na tvári a za to mu patrí uznanie a veľké Ďakujeme.

Legendárna SMS od maestra

Ak ste aj vy poznali maestra a chcete sa o tom podeliť s ostatnými, zašlite svoj text s príbehom na email lacocibulamelisko@gmail.com

Ďalšie odkazy

Ladislav Meliško na Facebooku

Ladislav Meliško na YouTube

Hudobné albumy a rádio

Najlepšie paródie

Chucknoriško

Labudiško

Ostatné videá

U Meliška doma byte

Ladislav Meliško dabuje draka

Krst dokumentu Ladislav Meliško Superstar

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Related Post

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x