Ovplyvňovanie mysle

Televízne podvedomé ovládanie a kontrola myslenia má dva základné varianty. Buď ide o použitie hypnózy, zvukových, alebo elektromagnetických vĺn, alebo o tzv. podprahové obrazy a sprievodné vizuálne javy.

V tejto veci sa najviac angažuje americká CIA. Ak sa pozeráme na televíziu, ľudské oko nie je schopné rozoznávať každý z vysielaných obrázkov, ktoré dohromady vnímame ako pohyb.

Ak sa medzi ne umiestni jeden, ktorý tam nepatrí, ľudské oko ho neregistruje, ale podvedomie ho registruje. Takto nás prostredníctvom televízie môžu ,,nútiť“ voliť určitú stranu, nedemonštrovať, neštrajkovať, byť vláde po vôli, viesť nás k podpore akejkoľvek ideológie.

Takto bude svetovláda ovládať myslenie väčšiny sveta. CIA raz do televízneho vysielania vsunula obrázok úplne neznámeho výrobku, ktorý bol úplne nepraktický, nepekný a predražený. Dodala ho do predajní v určitej lokalite. Hneď na druhý deň po odvysielaní ľudia všetky výrobky vykúpili. Keď sa robila anketa, prečo ľudia výrobok kúpili, nedokázali odpovedať. Vo Francúzku sa odhalilo, že práve touto metódou sa viedla volebná kampaň prezidenta F. Miterranda. Nejde len o politické a náladové ovládanie občanov, ale o úplný útok, vymývanie mozgu od detských rozprávok, cez reklamy, správy, filmy až po seriály. Nehovorím o ich úbohosti, ale o tom, čo je v nich uložené za účelom manipulácie. Táto drastická ,,výchova“ zasahuje už aj do detského vysielania.

Japonskom otriasol doslova šok, keď nič netušiace deti, ktoré 16. decembra 1997 sledovali v televízii seriál Pokemón, presne o 18:50 hod. masovo zasiahol blesk z obrazovky, po ktorom sa dostali do tranzu, stavu podobnému hypnóze a začali sa zvíjať ako v záchvate. Najhoršie si to odnieslo okolo 700 Japoncov, u ktorých sa prejavovali stavy ohrozujúce život, pričom ešte 24 hodín po odvysielaní tohto seriálu muselo ostať v nemocnici 208 týchto detí. Celkove sa obete počítajú na milióny.

Televízna manipulácia je najmasovejší spôsob ovládania myslenia. Môžeme si za to tak trochu sami, keď každý deň žhavíme svoje obrazovky, aby sme si pred televízorom trochu ,,odpočinuli“.

ZMENA 23/2001

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Related Post

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x